Rębak Skorpion 120 SD

rębak skorpion 120 sd Rozdrabniacz do gałęzi SKORPION 120 SD

Dane techniczne:
Wielkość (dł. x szer. x wys.) - 320x181x222cm
Masa - 848 kg
Średnica rozdrabnianych gałęzi - 120mm
Sposób podawania - podajnik hydrauliczny z dwoma napędzanymi rolkami
Ilość noży tnących - 2 + 2 podporowe
Szybkość podawania - do 33 mb/min
Wydajność zrębkowania - do 8m3/h
Szerokość zrębka - 9 lub 11 mm
Średnica tarczy - 550 mm
Wymiary gardzieli - 285x140 mm
Model silnika - Lombardini 9LD626-2
Typ silnika - 4-suwowy, Diesel
Pojemność skokowa - 1248cm3
Moc silnika - 28,5KM
Rodzaj chłodzenia - powietrze
Pojemność zbiornika paliwa - 40 l
Max. zużycie paliwa - 5,5 l/h
Rozruch - elektryczny
Licznik motogodzin


Akcesoria dodatkowe:
system No-stress
regulacja szybkości podawania

Rębak tarczowy z pneumatycznym systemem wyrzutowym na tarczy. Zrębek jest wyrzucany przez komin z możliwością obrotu o 360 stopni, z regulowaną wysokością wyrzucania. Tarcza wyposażona w obustronnie ostrzone noże tnące. Zrębek może być zastosowany do bezpośredniego palenia w piecach, wytwarzania kompostu lub po wtórnym rozdrobnieniu przez młyn bijakowy jako surowiec do produkcji peletu i brykietu.
Napęd poprzez dwucylindrowy silnik wysokoprężny, chłodzony powietrzem, moc 28,5KM. Rębak posiada dźwigniowy system przesterowania rozdzielacza hydraulicznego do zmiany kierunków obrotu rolek podających. Mechaniczny najazdowy system hamulcowy. Zaczep pod sworzeń kulisty lub uchwyt oczkowy.
Możliwość rejestracji przyczepki - rębak posiada homologację Ministerstwa Infrastruktury RP. Istnieje możliwość holowania przez samochód osobowy, dostawczy lub ciężarowy do prędkości 80km/h. Istnieje możliwość rejestracji urządzenia. 12-miesięczna gwarancja oraz pełny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, ewentualne naprawy dokonywane są u klienta lub w siedzibie producenta.

Dostawa przez producenta wraz z profesjonalnym odbiorem, połączonym z bezpłatnym szkoleniem pracowników w zakresie obsługi, czynności serwisowych i bezpieczeństwa pracy. Rębak do gałęzi model SKORPION 120 SD przeznaczony jest do zrębkowania odpadów powycinkowych do średnicy 120 mm. Daje to możliwość rozdrabniania zarówno grubszych konarów jak i rozłożystych gałęzi i krzaków. Zrębek uzyskany w ten sposób można przeznaczyć na ściółkę uprawową lub materiał energetyczny. Rębak SKORPION 120 SD wyposażony jest w podajnik hydrauliczny z dwoma napędzanymi rolkami, który samoczynnie wciąga podawane do gardzieli gałęzie, co czyni jego obsługę bardzo łatwą i prostą, a także zwiększa wydajność poprzez utrzymanie płynności cięcia gałęzi.

Rozdrabniacz wyposażony w hydrauliczny system podawania gałęzi pod tarczę z nożami osiąga 3 do 4-krotnie większą wydajność pracy niż rozdrabniacz bez podajnika hydraulicznego. Maksymalna średnica rozdrabnianych gałęzi to 120 mm, co przy szybkości podawania do 33mb/min zapewnia bardzo efektywne i wydajne zrębkowanie.

W urządzeniu zainstalowana jest wieżyczka wyrzutowa rozdrobnionego materiału, obrotowa w zakresie 360 stopni, wraz z regulacją wysokości wyrzucania rozdrobnionego materiału. Rębak wyposażony jest w silnik LOMBARDINI 9LD626-2 o mocy 28,5 KM; reszta surowców i elementów (blisko 80%) stanowi produkcję krajową. Rębak można transportować podczepiając go do haka holowniczego samochodu osobowego, dostawczego lub ciężarowego. Posiada również układ elektryczny: światła stopu, kierunkowskazy oraz światła pozycyjne, w związku z czym spełnia wszelkie wymagania niezbędne do zarejestrowania go jako przyczepy.

Układ zrębkujący tarczowy, z dwoma nożami tnącymi, które można w łatwy sposób wymieniać. Noże tnące są ostrzone obustronnie. Po stępieniu się jednej strony można je obrócić. Poza tym mogą być wielokrotnie ostrzone, co pozwala na ich długotrwałe używanie. Zakupione urządzenie dowożone jest do klienta na koszt własny, a na miejscu przeprowadzany jest kurs obsługi zakończony wydaniem stosownych zaświadczeń dla późniejszych operatorów. Wraz z rębakiem dostarczany jest komplet instrukcji obsługi, karta gwarancyjna.

19.06.2007. 14:03