Rębak Skorpion 250 R

rębak skorpion 250 r Rozdrabniacz do gałęzi SKORPION 250 R

Dane techniczne:
Wielkość (Dł. x Szer. x Wys.) -220 x 160 x 190 cm
Masa - 960 kg
Średnica rozdrabnianych gałęzi - 250 mm
Podawanie - podajnik hydrauliczny z dwoma napędzanymi rolkami
Ilość noży tnących - 4 lub 6 +2 podporowe
Szerokość zrąbka - 9 lub 14 mm
Szybkość - do 42 mb/min
Wydajność - do 22 m3/h
Średnica tarczy - 800 mm
Wymiary gardzieli - 255x420 mm
Napęd - z WOM od ciągnika
Moc ciągnika - min. 80 KM
Klasa ciągnika - 2,0-3,0

Rębak do gałęzi model SKORPION 250 R przeznaczony jest do zrębkowania odpadów powycinkowych do średnicy 250 mm. Daje to możliwość rozdrabniania zarówno grubszych konarów jak i rozłożystych gałęzi i krzaków. Zrębek uzyskany w ten sposób można przeznaczyć na ściółkę uprawową lub materiał energetyczny.

12 miesięczna gwarancja oraz pełny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, ewentualne naprawy dokonywane u klienta lub w siedzibie producenta. Dostawa przez producenta wraz z profesjonalnym odbiorem, połączonym ze szkoleniem pracowników w zakresie obsługi.

Rębak SKORPION 250 R wyposażony jest w podajnik hydrauliczny z dwoma napędzanymi rolkami, który samoczynnie wciąga podawane do gardzieli gałęzie, co czyni jego obsługę bardzo łatwą i prostą, także zwiększa wydajność poprzez utrzymanie płynności cięcia gałęzi. Rozdrabniacz wyposażony w hydrauliczny system podawania gałęzi pod tarczę z nożami osiąga 4 do 5-krotnie większą wydajność pracy niż rozdrabniacz bez podajnika hydraulicznego. Maksymalna średnica rozdrabnianych gałęzi to 250 mm, co przy wydajności do 42 mb/min zapewnia bardzo efektywne i wydajne zrębkowanie. W urządzeniu zainstalowana jest wieżyczka wyrzutowa rozdrobnionego materiału, obrotowa w zakresie 360 stopni, wraz z regulacją wysokości wyrzucania.

Rębak wyposażony jest w cztery stopki wysuwane na czas pracy urządzenia, na czas transportu stopki są chowane. Układ zrębkujący w rozdrabniaczach to układ tarczowy z 4 lub 6 nożami tnącymi i 2 nożami podporowymi, które można w łatwy sposób wymieniać. Noże tnące są ostrzone obustronnie. Po stępieniu się jednej strony można je obrócić. Poza tym mogą być wielokrotnie ostrzone, co pozwala na długotrwałe ich używanie.

Urządzenie to jest optymalnym rozwiązaniem dla instytucji i przedsiębiorstw rozwijających swoją działalność w nowoczesnym i ekologicznym kierunku. Zakupione urządzenia dowożone jest do klienta na koszt własny, a na miejscu przeprowadzany jest kurs obsługi zakończony wydaniem stosownych zaświadczeń dla późniejszych operatorów. Wraz z rębakiem dostarczany jest komplet instrukcji obsługi, karta gwarancyjna.

19.06.2007. 10:10